Kategoriler
Koltuk Yıkama

Ucuz Değil Kaliteli Olmayı Seçtik

Firmamız İzmir’de 2010 yılında kurulduğundan bu güne hiçbir zaman kalitesiz iş yapmadık.Bu bizim iş ahlakımız ile alakalı bir durum.İster yatak yıkama ister koltuk yıkama olsun temizlenen ürün ne olursa olsun önemli olan iş ahlakıdır.

Bazen müşterilermiz bizi aradığında fiyatlarımız pahalı gelebiliyor.Daha ucuz yer arayışına giriyor ve 10 tl daha indirimli diye başka bir firmayı tercih edebiliyor.Daha sonrasında tekrar bizimle iletişime geçtiğinde söyledikleri aynen şöyle:

koltuklarıma su verip gittiler,koltuklarımı patates çuvalı ile sildiler,bir takım koltuk yıkama 20 dk sürdü v.b onlarca şikayet duyuyoruz.

Sayın müşterilerimiz biz bu işe 10 yılımızı verdik. kişi başı nereden baksanız 3 bin eve gittik.Bu iş bizim ek işimiz değil tek işimiz.

Piyasada hangi koltuk yıkama firmasını ararsanız arayın vergi levhası yoktur, yeri yoktur, esnaf odasına kaydı yoktur, fatura kesemez, merdiven altıdır.

Biz bu işin vergisini veriyoruz, 10 tl indirimli diye kalitesiz yerleri tercih etmeniz, kaç bin liralık koltuklarınızı ne olduğu belirsiz kişilere teslim etmeniz çok büyük bir yanlıştır.

Aslında siz ucuz iş yaptırmıyorsunuz, eksik iş yaptırıyorsunuz…

Biz İzmir’de koltuk yıkama sektöründe koltuklarınızın içindeki astarına kadar yıkıyoruz.Ortalama bir takım koltuk en az 2 saat sürmektedir. Bizde 2 saat sürüyor ama bazı firmalarda yarı saat sürüyor, sizce de bu işte bir gariplik yok mu ?

Hangi firmayı ararsanız arayın yatak yıkama işleminde yatak kumaşındaki sarı lekelerin çıkması imkansız deyip kestirip atacaktır.Fakat biz bununda çözümünü bulduk.Sayısız deneme sonucunda sarı idrar ve ter lekelerinin nasıl çıkarılacağını çözdük ve uygulamaya geçtik.

Siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz, hizmet sektöründe özellikle koltuk yıkama, yatak yıkama, sandalye yıkama gibi hizmet alımlarında kesinlikle ucuz yerlere kaçmayın, bir ürün satın alırken indirimde olabilir, kampanyası olabilir, Fakat hizmet sektörü ürün satın almak gibi değildir.Buradaki ürün hizmet verenin alın teridir, ve alın teri ucuz değildir… Eğer ucuzsa eksiktir…

Koltuk yıkama esnasında vakum makinesinde bir vakum aparatı vardır ve bu aparat şeffaftır.Fakat bazı dolandırıcı merdiven altı firmalar bu apratı söküp iç göstermeyen aparat takarlar.Bu apratı takmalarının sebebi koltuk yıkanırken gelen suyun renginin görünmemesidir.

Modern koltuk yıkama olarak İzmir’de sayısız eve gittik, Hangi ürün olursa olsun eğer vakum esnasında beyaz su gelmeden yıkama sonlandırılırsa o koltuk temizlenmiş sayılmaz ve sonradan kusar.Gerekirse 2 tur, 3 tur, 4 tur yıkama yapılmalıdır.Az önce yukarıda bahsettiğimiz yıkaması süresi ile alakalı durumda tam olarak budur.

Biz diğer esnaflar gibi müşterilerimizi bütün gün evde bekletmeyiz.Hatta bizim en sevmediğimiz durum budur.Bu bizim için bir takıntı aslında.Dakiklik…

Size randevu alırken hangi saat verildiyse ne 1 dakika eksik ne fazla servis orada olmak zorundadır.5 Dakika bile geç gelsek haber vermek mecburiyetindeyiz.Bu durum yukarıda bahsettiğimiz iş ahlakı ile ilgili bir durumdur.

Sizce litresi 1 lira olan deterjan varken neden litresine 40 tl veriyoruz ?

Sizden ricamız önünüze gelen herhangi bir koltuk yıkama firmasına hangi deterjanı kullandığını sorun.Hemen hemen hepsi kimyasal dolu litresi 1 tl ye açıktan satılan kalitesi deterjanlar kullanmakta.

Biz modern koltuk yıkama olarak izmirde yaptığımız her işte sadece ve sadece Amway loc kullanıyoruz.Bu ürün bitkisel yapısı sayesinde müşterilerimizin sağlığını tehdit etmez.Sonuçta koltuk temizleme işlemi bitse bile siz o deterjanı günlerce soluyorsunuz.

Tabi ki önceliiğimiz sizin sağlığınız fakat kendi sağlımız içinde bu ürün kullanıyoruz.Sonuçta siz 1 defa biz her gün bu ürünlere maruz kalıyoruz.

Sizce litesi 1 lira deterjan kullanan firma ile, litresi 40 tl deterjan kullanan firmaların hizmet fiyatları aynı olabilir mi ?

Bazı müşterilerimiz doğal olarak inanmıyor, eğer sizde inanmıyorsanız telefonda belirttiğiniz taktirde ambalajı açılmamış ürünü yanınızda açabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir